OM OSS

Vi kan byggprocessen!

Vi hjälper er var ni än befinner er i byggkedjan. Våra medarbetare har mångårig erfarenhet av allt från idé till slutbesiktning.

COORDIA CONSULT och MAKAB, eller Marklund Ahlén Konsult AB, ingår sedan 2020 i samma koncern. Vårt gemensamma kontor finns i Sollentuna och tillsammans kan våra två bolag garantera en hög kompetens i byggprocessens alla delar.

COORDIA CONSULT startades 1987 och MAKAB 1997. Mångårig erfarenhet inom alla tänkbara områden borgar för en gedigen erfarenhet.

Sedan 2021 är båda bolagen certifierade enligt ISO 9001:2015 och ISO 14001:2015.

Kvalitets- och miljöpolicy

Coordia Consult och MAKAB har följande kvalitets- och miljöpolicy.

Vi som jobbar här:

LarsAke
Lars-Åke Marklund Projektledning, projekteringsledning
070 887 71 70
larsake@makab.net
Magnus
Magnus Eriksson Byggnadsingenjör SBR, civilekonom
Av RISE certifierad besiktningsman
Medlem i SBR:s entreprenadbesiktningsgrupp
Certifierad kontrollansvarig PBL behörighet K
070 324 03 20
magnus.eriksson@coordia.se
Thomas
Thomas Sandin Byggnadsingenjör SBR
Certifierad projektledare IPMA
Projektledning, Projekteringsledning
Certifierad Kontrollansvarig PBL behörighet K
Medlem i SBR:s Expertgrupp Kontrollansvarig PBL
Certifierad Byggprojektledare
070 590 10 01
thomas.sandin@coordia.se
Anders
Anders Öhlén Arkitekt, Projekteringsledning

070 715 68 19
anders.ohlen@coordia.se
Cecilia
Cecilia Marklund Kontroller, Projektadministratör

070 949 10 15
cecilia@makab.net
Olof
Olof Larde Projekt-, projekterings- & byggledning, Kontrollansvarig PBL
072 993 28 89
olof@makab.net
Tomas
Tomas Eriksson Ingenjör SBR
Av RISE certifierad besiktningsman,
Medlem i SBR:s entreprenadbesiktningsgrupp, Medlem i SMKF Sveriges Målerikonsulters Förening
070 252 02 70
tomas.eriksson@coordia.se
Peter
Peter Jonkov Byggnadstekniker
Certifierad Kontrollansvarig PBL behörighet K
Medlem i SBR:s Expertgrupp Kontrollansvarig PBL
Byggledning och kontroll
076 626 23 62
peter.jonkov@coordia.se
Ricard
Ricard Larsson Byggnadstekniker,
Byggledning och kontroll
070 319 43 44
ricard.larsson@coordia.se
Kalle
Kalle Palmaer Byggnadstekniker, Projektledning, Projekteringsledning
073 388 72 58
kalle@makab.net
Nils
Nils Marklund Byggledning och kontroll
073 340 06 24
nils@makab.net
Roger
Roger Lindström Projektledning, Projekteringsledning
070 641 31 61
roger@makab.net
Ulf
Ulf Larsson Byggledning och kontroll
070 947 58 20
ulf@makab.net
RogerW
Roger Westerberg Installationssamordning, Elprojektering
070 633 85 60
rwg@makab.net
Tony
Tony Bergman Byggledning och kontroll,
Plåtslageri
070 838 51 59
tony.bergman@coordia.se
Jonas
Jonas Bonns Projekt-, projekterings- & byggledning
072 965 25 56
jonas@makab.net
Martin
Martin Dahlsten Projektadministratör, Projekteringsledning, Controller
070 952 16 26
martin.dahlsten@byggnadsekonomi.se

Låt oss jobba tillsammans!

Ring eller skicka ett meddelande så berättar vi mer!